ביתלחמים צרפתיים נפוציםכאב דה מי

מהי ההיסטוריה של הכאב דה מי?

גלו את ההיסטוריה המרתקת של כאב דה מי, לחם אהוב עם מורשת קולינרית עשירה. מקורו בצרפת, pain de mie, שמתורגם ל"לחם של פירור", הוא סוג של לחם רך ומלבני הידוע במרקם העדין ובפרוסות האחידות שלו. עם היסטוריה של כמה מאות שנים, Pain de mie היה מקושר באופן מסורתי למשקי בית אמידים, שכן הוא דרש מחבתות מיוחדות שנקראו "פאין דה מי מחבתות" כדי להשיג את צורתו הייחודית. עם הזמן, הפופולריות של הלחם הזה התפשטה מעבר לצרפת, וכיום נהנים ממנו במקומות שונים בעולם. שיטת ההכנה הייחודית של pain de mie כוללת שימוש בחלב וחמאה, וכתוצאה מכך פירור רך ולח, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לכריכים וטוסט. הקרום הדק האופייני שלו והפנים הרכים הופכים אותו לאידיאלי ליצירת כריכים עקביים ופרוסים באופן שווה. כשתעמקו בהיסטוריה של הכאב דה מי, תגלו את המשמעות התרבותית והקולינרית של הלחם הוותיק הזה שעמד במבחן הזמן. גלה כיצד כאב דה מי התפתח במהלך השנים, והפך למרכיב אהוב במטבחים ברחבי העולם.

מבוא

גלו את ההיסטוריה המרתקת של כאב דה מי, לחם אהוב עם מורשת קולינרית עשירה. מקורו בצרפת, pain de mie, שמתורגם ל"לחם של פירור", הוא סוג של לחם רך ומלבני הידוע במרקם העדין ובפרוסות האחידות שלו. עם היסטוריה של כמה מאות שנים, Pain de mie היה מקושר באופן מסורתי למשקי בית אמידים, שכן הוא דרש מחבתות מיוחדות שנקראו "פאין דה מי מחבתות" כדי להשיג את צורתו הייחודית. עם הזמן, הפופולריות של הלחם הזה התפשטה מעבר לצרפת, וכיום נהנים ממנו במקומות שונים בעולם. שיטת ההכנה הייחודית של pain de mie כוללת שימוש בחלב וחמאה, וכתוצאה מכך פירור רך ולח, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לכריכים וטוסט. הקרום הדק האופייני שלו והפנים הרכים הופכים אותו לאידיאלי ליצירת כריכים עקביים ופרוסים באופן שווה. כשתעמקו בהיסטוריה של הכאב דה מי, תגלו את המשמעות התרבותית והקולינרית של הלחם הוותיק הזה שעמד במבחן הזמן. גלה כיצד כאב דה מי התפתח במהלך השנים, והפך למרכיב אהוב במטבחים ברחבי העולם.

המתכון הצרפתי המסורתי לכאב דה מי

ל-Pain de mie, הידוע גם בתור כיכר פולמן או לחם סנדוויץ', יש היסטוריה ארוכת שנים במסורת הקולינרית הצרפתית. המתכון הצרפתי המסורתי ל-pain de mie כולל כמה מרכיבים מרכזיים וטכניקת אפייה ספציפית שמביאה למאפיינים הייחודיים שלו.

רכיבים

המרכיבים העיקריים המשמשים במתכון הצרפתי המסורתי לכאב דה מי הם קמח, חלב, חמאה, סוכר, מלח ושמרים. סוג הקמח המשמש יכול להשתנות, אבל זה בדרך כלל קמח לחם עתיר חלבון המספק מבנה לכיכר. חלב מוסיף עושר ולחות ללחם, בעוד החמאה תורמת למרקם הרך ולטעמו. סוכר ומלח משמשים לשיפור הטעם הכללי, והשמרים אחראים לתפיחת הלחם.

טכניקת אפייה

כדי להשיג את הצורה והמרקם המובהקים של pain de mie, נעשה שימוש במחבת מיוחדת הנקראת pain de mie pan. למחבת הזו יש מכסה שעוזר ליצור כיכר מלבנית מושלמת עם קרום דק ופירור רך ואחיד. מכינים את הבצק על ידי שילוב החומרים ולישה עד שהוא הופך חלק ואלסטי. לאחר שהבצק תפח, מניחים אותו בתבנית ה-pain de mie, מכוסים במכסה, ואופים בתנור שחומם מראש. המכסה מבטיח שהלחם תופח בצורה אחידה ושומר על צורתו המלבנית, וכתוצאה מכך נוצר כיכר עם פירור דק ואחיד.

אבולוציה של כאב דה מי

בעוד שלכאב דה מי יש שורשיו בצרפת, הוא התפתח עם הזמן וצבר פופולריות במקומות שונים בעולם. המתכון הבסיסי נשאר זהה, אך צצו וריאציות ועיבודים שונים שיתאימו לטעמים והעדפות שונות.

בצרפת, כאב דה מי עדיין נהנה באופן נרחב כלחם עיקרי, המשמש לעתים קרובות לכריכים וטוסט. הוא ידוע בטעמו העדין ובמרקם הרך, אשר הופכים אותו לבחירה רב-תכליתית למגוון מילויים וממרחים.

בארצות הברית, כאב דה מי מכונה בדרך כלל כיכר pullman בשל הקשר שלו עם חברת הרכבות Pullman. כיכרות פולמן נאפו בתחילה עבור קרונות הרכבת פולמן, שדרשו לחם שניתן לפרוס בקלות ולהתאים בצורה מסודרת לחדרי אוכל קטנים. כיום, כיכרות פולמן זמינות רבות בסופרמרקטים ובמאפיות אמריקאיות, והן בחירה פופולרית לכריכים ופרנץ' טוסט.

בחלקים אחרים של העולם, כאב דה מי מצא את מקומו גם בנוף הקולינרי. הוא משמש לעתים קרובות במטבחים בינלאומיים, כמו כריכים יפניים הידועים כ"סנדוס" וכריכי תה בריטיים. הפרוסות הרכות והאחידות של ה-pain de mie מתאימות היטב למנות העדינות והמושכות חזותית אלה.

סיכום

ההיסטוריה של הכאב דה מי היא עדות למשיכה המתמשכת של הלחם האהוב הזה. ממקורו בצרפת ועד לפופולריות העולמית שלו כיום, Pain de mie ביסס את מקומו כמרכיב עיקרי במטבחים ברחבי העולם. שיטת ההכנה הייחודית שלו, תוך שימוש בחלב וחמאה, מביאה לפירור רך ולח המושלם לכריכים וטוסט. בין אם נהנו בסנדוויץ' צרפתי קלאסי או כחלק ממנה בינלאומית יצירתית, ה-pain de mie ממשיך לשמח את בלוטות הטעם ולקרב בין אנשים. כשאתם מתענגים על פרוסת כאב דה מי, הקדישו רגע כדי להעריך את המשמעות התרבותית והקולינרית של הלחם הוותיק הזה.

רעיונות לארוחה בצרפתית כאב דה מי
פיתולי לחם פירות

את המתכון ניתן להכין טוויסטים של לחם פירות תוך כ-50 דקות . מתכון זה משרת 24. צופה בדמות שלך? מתכון ללא חלב זה מכיל 156 קלוריות , 4 גרם חלבון ו -1 גרם שומן למנה. תמורת 32 סנט למנה , מתכון זה מכסה 4% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. לכו לחנות וקחו סוכר, פירות, קינמון טחון ועוד כמה דברים כדי להכין אותו היום. אדם אחד הכין את המתכון הזה והיה מכין אותו שוב. הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. עם ציון של 10% , המנה הזו גרועה למדי. נסה פיתולי לחם עשבים , טוויסטים של לחם רך ופיתולי לחם איטלקי למתכונים דומים.

טוויסטים של לחם איטלקי רך

טוויסטים של לחם איטלקי רך עשויים להיות בדיוק הלחם שאתה מחפש. מתכון זה מגיש 12. תמורת 72 סנט למנה, מתכון זה מכסה 8% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מנה אחת מכילה 241 קלוריות, 11 גרם חלבון ו-13 גרם שומן. הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. זהו מתכון במחיר סביר מאוד לחובבי האוכל הים תיכוני. לכו לחנות וקחו חמאה, גבינת פרמזן, שמן צמחי ועוד כמה דברים להכנתם היום. 39 אוכלים וטבחים אוהבים את המתכון הזה. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 25 דקות. עם ציון ספונקולרי של 37%, המנה הזו גרועה למדי. משתמשים שאהבו את המתכון הזה אהבו גם טוויסטים של לחם רך, טוויסטים של לחם איטלקי ופיתולי בייגלה רכים תוצרת בית.

לחם רך

מכרז לחם קצר הוא צמחוני מתכון עם 24 מנות. מנה אחת מכילה 106 קלוריות, 1 גרם חלבון, ו 8 גרם שומן. עבור 10 סנט למנה, המתכון הזה מכסה 2% של הדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. זה הביא לך את כולםמתכונים. 1 אדם שמחו שהם ניסו את המתכון הזה. תערובת של חמאה, קמח, פרוקטוז וקומץ מרכיבים אחרים הם כל מה שנדרש כדי להפוך את המתכון הזה לטעים כל כך. מההכנה לצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 45 דקות. כל הדברים נחשבים, החלטנו את המתכון הזה מגיע ציון כפית של 9%. ציון זה רע מאוד (אך עדיין ניתן לתיקון). מתכונים דומים כוללים ביסקוויטים רכים לשניים, ברוסקטה עדינה, ו פאי בקר רך.

פיצה לחם

פיצה לחם יכול להיות רק הים התיכון מתכון שאתה מחפש. עבור $ 1.78 למנה, המתכון הזה מכסה 13% של הדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מנה אחת של צלחת זו מכילה כ 12 גרם חלבון, 12 גרם שומן, ובסך הכל של 348 קלוריות. מתכון זה משרת 12. ראש לחנות ולאסוף בצל, רוטב מרינדה, שמן זית, ועוד כמה דברים לעשות את זה היום. מתכון זה מן הטעם של הבית יש 1 אוהדים. מההכנה לצלחת, המתכון הזה מסתובב 50 דקות. כל הדברים נחשבים, החלטנו את המתכון הזה מגיע ציון כפית של 48%. הציון הזה מוצק. נסה תבשיל לחם ופיצה, מקל לחם רך, ו צמות לחם למתכונים דומים.

רוטב פסטה קרמי Hokkaido סקווש

רוטב פסטה קרמי Hokkaido סקווש פסטה יכול להיות רק את הרוטב שאתה מחפש. מתכון זה עושה 3 מנות עם 124 קלוריות, 2g של חלבון, ו 11 גרם של שומן כל אחד. עבור 50 סנט למנה, המתכון הזה מכסה 3% של הדרישות היומיומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מתכון זה מ Food.com יש 1 אוהדים. אם יש לך שיני שום, מרק ירקות, מלח, וכמה מרכיבים אחרים על היד, אתה יכול לעשות את זה. זוהי אפשרות טובה אם אתה עוקב ללא גלוטן, ראשוני וצמחוני דיאט. מן ההכנה לצלחת, מתכון זה לוקח בערך 40 דקות. כל הדברים נחשבים, החלטנו את המתכון הזה מגיע ציון כף של 89%. הציון הזה הוא עצום. נסה כיכר חלב הוקאידו (לחם רך הוקאידו), רוטב פסטה דלורית שמנת, ו סקווש הוקאידו וסלריק טארט למתכונים דומים.

ספיאנטה קון פייב: לחם רך עם פאבות ופקורינו

ספיאנטה קון פייב: לחם רך עם פאבות ופקורינו עשוי להיות רק הלחם שאתה מחפש. מתכון זה משמש 12. צופה בדמות שלך? למתכון הצמחוני הזה יש 399 קלוריות, 21 גרם חלבון, ו 17 גרם שומן למנה. עבור $ 1.06 למנה, המתכון הזה מכסה 16% של הדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. 1 אדם עשה את המתכון הזה יעשה את זה שוב. ראש לחנות ולאסוף מלח, שמן זית, עלי רוזמרין, ועוד כמה דברים לעשות את זה היום. מההכנה לצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 10 שעות ו 55 דקות. זה מובא לך על ידי מזוןרשת. כל הדברים נחשבים, החלטנו המתכון הזה מגיע ציון ספוני של 44%. הציון הזה טוב. נסה אינסלטה די פייב אי פקורינו (סלט שעועית רחבה וגבינת פקורינו), מרק פבן ופקורינו: זופה די פייב אי פקורינו, ו עוגיות שוקולד צ'יפס קמח קוקוס רך ולעיס (ללא גלוטן!) ... & מועדף חמש יום שישי: בריא יום האם בראנץ ' אוכל עבור מתכונים דומים.

כיכר חלב הוקאידו (לחם רך הוקאידו)

כיכר חלב הוקאידו (hokkaido Soft Bread) היא כיכר לחם צמחוני משקאות. מתכון זה משרת 2 ועולה $1.72 למנה. מנה אחת מכילה 1714 קלוריות, 50 גרם של חלבון, ו 49 גרם של שומן. 3 אנשים שמחו שהם ניסו את המתכון הזה. מן ההכנה לצלחת, מתכון זה לוקח בערך 45 דקות. ראש לחנות ולאסוף את כל המטרה קמח, אבקת חלב, שמרים, ועוד כמה דברים כדי לעשות את זה היום. כל הדברים נחשבים, החלטנו את המתכון הזה מגיע לו ציון כף של 75%. הציון הזה הוא די טוב. מתכונים דומים כוללים ריזוטו רימונים הוקאידו, סקווש הוקאידו וסלריק טארט, ו רוטב פסטה קרמי Hokkaido סקווש.

Spianata con Fave: לחם רך עם פאבות פקורינו

Spianata קון Fave: לחם רך עם פאבות פקורינו הוא צמחוני מתכון עם 12 מנות. ללחם הזה יש 399 קלוריות, 21 גרם של חלבון, ו 17 גרם של שומן למנה. עבור $1.06 למנה, המתכון הזה מכסה 16% של הדרישות היומיומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מתכון זה הוא אהב על ידי 1 בשלנים וטבחים. אם יש לך פקורינו, קמח, מים חמים, וכמה מרכיבים אחרים על היד, אתה יכול לעשות את זה. זה מובא אליך על ידי Foodnetwork. מן ההכנה לצלחת, מתכון זה לוקח בערך 10 שעות ו-55 דקות. בסך הכל, מתכון זה מרוויח ציון כף מוצק של 44%. מתכונים דומים הם Insalata di fave e pecorino (שעועית רחבה טרייה & סלט גבינה פקורינו), מרק Favan ו פקורינו: Zuppa di Fave E פקורינו, ו עוגיות קוקוס קמח קוקוס רכות ולעיסה (ללא גלוטן!) ... & Fave five Friday: Healthy Mother ' S Day Brunch Eats.

לחם רך

מכרז לחם קצר הוא צמחוני מתכון עם 24 מנות. מנה אחת מכילה 106 קלוריות, 1 גרם חלבון, ו 8 גרם שומן. עבור 10 סנט למנה, המתכון הזה מכסה 2% של הדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. תערובת של חמאה, קמח, פרוקטוז וקומץ מרכיבים אחרים הם כל מה שנדרש כדי להפוך את המתכון הזה לטעים כל כך. מתכון זה מכלמתכונים יש 1 אוהדים. מההכנה לצלחת, המתכון הזה מסתובב 45 דקות. בסך הכל, מתכון זה מרוויח ציון כפית בלתי אפשרי של 9%. מתכונים דומים הם ביסקוויטים רכים לשניים, ברוסקטה עדינה, ו פאי בקר רך.

קומפוט דובדבן-משמש חם עם פודינג לחם פטיט

קומפוט דובדבן-משמש חם עם פודינג לחם פטיט עשוי להיות בדיוק הרוטב שאתה מחפש. שומר על הגזרה שלך? זה ללא גלוטן ומתכון צמחוני יש 661 קלוריות, 12 גרם של חלבון, ו 26 גרם של שומן למנה. מתכון זה משרת 3 ועולה $ 5.59 למנה. 1 אדם התרשמו מהמתכון הזה. מהכנה לצלחת, המתכון הזה לוקח מסביב 1 שעה ו 5 דקות. ראש לחנות ולאסוף משמשים, כאב דה מיי, שעועית וניל, וכמה דברים אחרים כדי לעשות את זה היום. עם כפית ציון של 37% המנה הזאת לא כל כך מדהימה. מתכונים דומים הם קומפוט משמש-דובדבן, פודינג לחם הדרים פטיט קרם עם רוטב קרמל פסיבי, ו וופלים קמח תירס עם קומפוט משמש-דובדבן.

טוסטים עם ריקוטה ותפוחי בלסמי-קרמל חמים

טוסטים עם ריקוטן ותפוחי בלסמי-קרמל חמים יכולים להיות רק ללא גלוטן וצמחוני מתכון שחיפשת. עבור 76 סנט למנה, המתכון הזה מכסה 4% של הדרישות היומיומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מתכון זה משרת 6. מנה אחת מכילה 288 קלוריות, 5g של חלבון, ו 13 גרם של שומן. לכי לחנות ותביאי סוכר, מים, כאב דה מי, ועוד כמה דברים לעשות היום. מתכון זה של מזון ויין יש 1 אוהדים. מן ההכנה לצלחת, מתכון זה לוקח בערך 30 דקות. עם כפית ציון של 14% המנה הזאת די גרועה. מתכונים דומים כוללים שוקולד חם-קרמל תפוחים, טוסטים ריקוטה עם עגבניות, ו טוסט ביצה בתוך החור עם ריקוטה.

צמות לחם

לעולם לא תוכלו לקבל יותר מדי מתכוני הר ד ' אובר, אז נסו צמות לחם. מתכון זה מכין 4 מנות עם 1161 קלוריות, 27 גרם חלבון, ו 14 גרם שומן כל אחד. עבור $ 1.7 למנה, המתכון הזה מכסה 5% של הדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. 1 אדם עשה את המתכון הזה יעשה את זה שוב. ראש לחנות ולאסוף לחמניות ערב בצק לחם, ביצה, פרג, ועוד כמה דברים כדי לעשות את זה היום. מההכנה לצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 30 דקות. זוהי אפשרות טובה אם אתה עוקב אחר חלב חינם דיאטה. כל הדברים נחשבים, החלטנו את המתכון הזה מגיע ציון כפית של 16%. הציון הזה לא כל כך מרהיב. נסה פיצה לחם, מקל לחם רך, ו מקל לחם שמנת חמוצה למתכונים דומים.

סרטונים להכנת מנות בסגנון צרפתי כאב דה מי
איך להכין כאב דה מי, לחם סנדוויץ', לחם פולמן מתכון מלאקרא לזה איך שתרצה. זה כיכר הסנדוויץ' הסטנדרטית. זה המתכון הרצוי שלי כשאני רוצה משהו פשוט אך טעים. תפוח האדמה ...
איך להכין את כיכר הסנדוויץ' הצרפתי Pain De Mieבסרטון הזה אני אכין את Pain De Mie שלי, כיכר הסנדוויץ' הצרפתית הקלאסי. ללחם הזה יש את הפירור המושלם לאיזון הקרום, ...
מתכון ללחם סנדוויץ' מחמצת רך ביותר Pain de Mieשימו לב שזמן האפייה המלא של המתכון הזה הוא 40-45 דקות זה לא ברור בסרטון, סליחה! ** כאב מחמצת סופר רך זה דה ...
כיכר כריך צרפתית מושלמת תוך דקות! מתכון קל ל'כאב דה מי' ב'ממזרים צרפתיים'ביקרנו באחת המאפיות המפריעות והבולטות בצרפת, "הממזרים הצרפתיים". הם חלקו איתנו את המתכון שלהם ל...
הכינו בבית לחם סנדוויץ' Pullman Loaf Pain De Mie!!כיכר פולמן, או Pain De Mie, היא כיכר לחם בצורת ריבוע, עשויה בתבנית עם מכסה. המתכון הפשוט והקל הזה מושלם ל...
מתכון ללחם סנדוויץ' מחמצת Pain de Mie חמצמץ Foodgeekאני מראה לכם איך להכין לחם סנדוויץ' מחמצת טעים עם קרום מקורמל רך, וסופר רך ומעט...
טיפים וטריקים לארוחות כאב דה מי צרפתיות
רעיונות נוספים לתפריט הקשורים לאוכל צרפתי כאב דה מי