ביתמשקאותיין

יין צרפתי - אילו סודות יכול הבקבוק לספר לכם?

יין צרפתי - אילו סודות יכול הבקבוק לספר לכם? צאו למסע חושי דרך הכרמים של צרפת, ופתחו את הסודות החבויים בתוך בקבוקי היין האלגנטיים האלה. עם מאות שנים של מומחיות בייצור יין, צרפת הפכה למוניטין בינלאומי בהפקת כמה מהיינות המשובחים בעולם. מהגבעות המתגלגלות של בורדו ועד לכרמים ספוגי השמש של פרובנס, כל בקבוק נושא סיפור ייחודי, המשקף את הטרואר, זן הענבים ומסורת ייצור היין של מקורו. במאמר זה נתעמק בעולם הקסום של היין הצרפתי, ונחקור את הסודות שניתן לחשוף על ידי בדיקה פשוטה של הבקבוק. נחשוף את הקודים והתוויות המספקים תובנות חשובות על אזור היין, זני הענבים ותהליך היישון. הצטרפו אלינו כשאנו מפנים את המסתורין של היין הצרפתי, ומאפשרים לכם לפענח את הסמלים ולהבין את המשמעות מאחורי הפרטים על התווית. מהטרואר ועד לתווים של טעימה, תגלו כיצד לטעום ולהעריך את היינות המשובחים הללו ברמה חדשה לגמרי. התכוננו להעלות את הידע שלכם בתחום היין וצאו למסע שובה לב בין הכרמים של צרפת. אחזו ותנו לסודות הבקבוק להתגלות לנגד עיניכם.

אמנות טעימות היין

לפני שנצלול לתוך סודות היין הצרפתי, בואו נחקור תחילה את אמנות טעימות היין. טעימת יין אינה רק שתייתו; זה על השימוש בכל החושים שלך כדי להעריך את המורכבות של היין. הנה מדריך שלב אחר שלב לטעימת יין כמו מקצוען:

ראשית, התבונן במראה היין. החזיקו את הכוס אל האור ושימו לב לצבע היין, הבהירות והצמיגות שלו. הצבע יכול לחשוף את גיל היין וזן הענבים, בעוד שהצמיגות יכולה להעיד על תכולת האלכוהול וגופו של היין.

לאחר מכן, מערבבים את היין בכוס כדי לשחרר את ניחוחותיו. הריחו את היין ושימו לב לניחוחות השונים, כגון פירות, פרחים, תבלינים או אלון. הניחוחות יכולים לתת לך רמזים לגבי מקור היין, זן הענבים ותהליך היישון.

קח לגימה מהיין ותן לו להתעכב בפה. שימו לב לטעמים, כגון פירות, אדמה או עץ. הטעמים יכולים לחשוף את המורכבות, האיזון והגימור של היין.

לבסוף, העריכו את המבנה והגימור של היין. המבנה מתייחס לחומציות היין, הטאנינים והגוף של היין, בעוד שהסיומת היא טעם לוואי שנמשך בפה. המבנה והגימור יכולים לתת לך תובנות לגבי פוטנציאל ההתיישנות של היין וזיווג המזון.

עכשיו כשאתה יודע לטעום יין כמו מקצוען, בואו נצלול לתוך סודות היין הצרפתי.

הסודות של תוויות היין הצרפתיות

אחד ההיבטים המבלבלים ביותר של יין צרפתי הוא מערכת התיוג. שלא כמו יין מהעולם החדש, שלעתים קרובות מפרט את זן הענבים על התווית, תוויות היין הצרפתיות מתמקדות באזור ובתהליך ייצור היין. להלן פירוט המידע שתוכל למצוא על תווית יין צרפתית:

- Appellation d'Origine Contrôlée (AOC): זוהי מערכת ההסמכה הצרפתית המבטיחה את מקור היין, זן הענבים ותהליך ייצור היין. יינות AOC חייבים לעמוד בתקנות מחמירות, כגון זני הענבים המותרים, מגבלות התפוקה ודרישות היישון. יינות AOC נחשבים לרוב ליינות האיכותיים ביותר של צרפת.

- אזור: תוויות יין צרפתיות מציינות לעתים קרובות את האזור שבו היין הופק, כגון בורדו, בורגונדי או שמפניה. לכל אזור מסורות ייצור יין משלו, זני ענבים וטרואר, שיכולים להשפיע רבות על סגנון היין ואיכותו.

- בציר: הבציר הוא השנה בה נבצרו הענבים. תוויות יין צרפתיות מעידות לרוב על הבציר, מה שיכול להוות גורם חשוב בקביעת פוטנציאל ההתיישנות של היין וערכו.

- מפיק: היצרן הוא היקב או הכרם שייצר את היין. כמה תוויות יין צרפתיות כוללות גם את שמו של היינן, מה שיכול לתת לך תובנות לגבי הסגנון והפילוסופיה של היין.

- זן ענבים: למרות שאינו נפוץ כמו ביין מהעולם החדש, חלק מתוויות היין הצרפתיות מפרטות את זן הענבים או התערובת. לדוגמה, יין בורדו עשוי להיות תערובת של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק.

עכשיו כשאתה יודע מה לחפש על תווית יין צרפתית, בואו נבדוק את המשמעות של כל אלמנט.

טרואר: נשמת היין הצרפתי

טרואר הוא מונח צרפתי המתייחס לשילוב הייחודי של אדמה, אקלים, טופוגרפיה וגורמים אנושיים המשפיעים על צמיחת הענב.וטעם היין. ייננים צרפתים מאמינים שהטרואר הוא נשמת היין ושהוא יכול להשפיע רבות על אופיו ואיכותו של היין.

לכל אזור יין צרפתי יש טרואר משלו, שיכול לבוא לידי ביטוי בארומה, בטעמו ובמבנהו של היין. לדוגמה, אדמת הגיר של שמפניה יכולה להעניק ליין אופי מינרלי, בעוד שאדמת החמר והחצץ של בורדו יכולה לספק ליין מבנה טאני וטעמי פרי שחור.

על ידי הבנת הטרואר של יין צרפתי, אתה יכול להעריך את מורכבות היין ואת תחושת המקום. ניתן גם ללמוד לשלב את היין עם המזון המתאים, שכן החומציות, הטאנינים והטעמים של היין יכולים להשלים או בניגוד למנה.

זני ענבים: אבני הבניין של היין הצרפתי

ייננים צרפתים משתמשים במגוון זני ענבים כדי ליצור את היינות שלהם, כל אחד עם המאפיינים והטעמים שלו. להלן כמה מזני הענבים הנפוצים ביותר המשמשים ביין צרפתי:

- קברנה סוביניון: זהו זן ענבים אדום שנמצא בשימוש נרחב בבורדו ומייצר יינות בטעמי דומדמניות שחורות, קסיס וארז.

- מרלו: זהו זן ענבים אדום הנפוץ גם בבורדו ומייצר יינות עם טאנינים רכים וטעמי פירות אדומים.

- פינו נואר: זהו זן ענבים אדום שנמצא בשימוש נרחב בבורגונדי ומייצר יינות עם טעמי דובדבן, פטל ואדמת.

- שרדונה: זהו זן ענבים לבנים שנמצא בשימוש נרחב בבורגונדי ושמפניה ומייצר יינות בטעמי תפוח, אגסים ווניל.

- סוביניון בלאן: זהו זן ענבים לבנים שנמצא בשימוש נרחב בעמק הלואר ומייצר יינות עם טעמים של הדרים, עשבים ומינרלים.

על ידי הכרת זני הענבים המשמשים ביין צרפתי, תוכלו להעריך את פרופיל הטעמים של היין ולהשוות אותו ליינות אחרים העשויים מאותו זן ענבים.

הזדקנות: אמנות הסבלנות

יין צרפתי מיושן לעתים קרובות לפני שהוא משוחרר לשוק, מה שמאפשר ליין לפתח את טעמיו, המבנה והמורכבות שלו. תהליך היישון יכול להשפיע רבות על סגנון היין ואיכותו, ולעיתים מצוין על התווית. להלן כמה ממונחי היישון הנפוצים ביותר שאתה עשוי למצוא על תווית יין צרפתית:

- Vieilles Vignes: פירושו "גפנים ישנות" ומציין שהיין הוכן מענבים מגפנים ישנות ובוגרות. גפנים ישנות יכולות לייצר תפוקות נמוכות יותר אבל ענבים באיכות גבוהה יותר, וכתוצאה מכך יינות מורכבים ומרוכזים יותר.

- Cuvée: מונח זה מתייחס לתערובת של יינות מחביות, מכלים או זני ענבים שונים. קובה יכולה להיות בלנד ייחודי של יינן ויכולה להצביע על יין איכותי יותר או מורכב יותר.

- Millésime: מונח זה מתייחס לשנת הבציר של היין. חלק מהיינות הצרפתיים מיוצרים רק בשנים חריגות ומסומנים כ-Millesime.

- Grand Cru: מונח זה מתייחס לכרמים האיכותיים ביותר באזור. יין גראנד קרו עשוי מענבים הגדלים במיטב הכרמים ולעיתים מתיישן יותר מיינות אחרים.

על ידי הכרת מונחי היישון המשמשים ביין צרפתי, אתה יכול להעריך את המבנה, המורכבות ופוטנציאל ההתיישנות של היין. אפשר גם ללמוד ליישן את היין כמו שצריך וליהנות ממנו בשיאו.

סיכום

יין צרפתי הוא עולם מרתק ומורכב, מלא בסודות ותעלומות. על ידי הבנת הקודים והתוויות על הבקבוק, אתה יכול לפתוח את סודות היין הצרפתי ולהעריך אותו ברמה חדשה לגמרי. מהטרואר ועד זני הענבים, ומתהליך היישון ועד לתווי הטעימה, כל אלמנט של יין צרפתי יכול לחשוף סיפור ייחודי ותחושת מקום. לכן, בפעם הבאה שאתם פותחים את הפקק של בקבוק יין צרפתי, זכרו להתענג על כל לגימה ולתת לסודות הבקבוק להתגלות לנגד עיניכם.

רעיונות לארוחה בצרפתית יין
תבשיל בקר פורטובלו עם פילאף חמוציות

תבשיל בקר פורטובלו עם פילאף חמוציות עשוי להיות רק המנה העיקרית שאתה מחפש. מתכון זה מגיש 6 ומחירו 2.66 דולר למנה. מנה אחת מכילה 367 קלוריות , 23 גרם חלבון ו -9 גרם שומן . מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 3 שעות ו-10 דקות . הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. אדם אחד הכין את המתכון הזה והיה מכין אותו שוב. זה מושלם לסתיו . לכו לחנות וקחו מים, מרק בקר, יין לבן ועוד כמה דברים כדי להכין אותו היום. בכל השיקולים החלטנו שהמתכון הזה ראוי לציון של 51% . הציון הזה מוצק. אם אתה אוהב את המתכון הזה, אולי תאהב גם מתכונים כמו תבשיל בקר חמוציות מלוח , תבשיל בקר עם רוזמרין פולנטה ותבשיל פורטובלו טוסקני .

בירה סלמון

לעולם לא תוכל לקבל יותר מדי מתכוני מתכונים, אז נסה את בירה סלמון. צופה בדמות שלך? מתכון ללא גלוטן ופסקטרי זה מכיל 129 קלוריות , 2 גרם חלבון ו -8 גרם שומן למנה. מתכון זה מגיש 6. תמורת 59 סנט למנה , מתכון זה מכסה 2% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. אדם אחד שמח שהם ניסו את המתכון הזה. יום האב יהיה אפילו יותר מיוחד עם המתכון הזה. תערובת של בירה, פילה סלמון חתיכת זנב, חמאה וחופן מרכיבים אחרים הם כל מה שנדרש כדי להפוך את המתכון הזה לכל כך טעים. זה מובא אליך על ידי Foodnetwork. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 18 דקות . בסך הכל, המתכון הזה זוכה לציון רע מאוד (אך עדיין ניתן לתיקון) של 9% . נסה סלמון במרינדה של בירה וליים , סלמון עלום בבירה עם מיונז טרגון , וסלמון חבוט של בירה מבשלת תחתית רוק למתכונים דומים.

ריבת אגסים כתומים

ריבת אגסים כתומים דורשת כ -40 דקות מההתחלה ועד הסוף. מתכון זה מגיש 56. תבלין זה מכיל 119 קלוריות , 0 גרם חלבון ו -0 גרם שומן למנה. תמורת 13 סנט למנה , מתכון זה מכסה 0% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. תערובת של מיץ לימון, אננס, סוכר וחופן מרכיבים אחרים הם כל מה שצריך כדי להפוך את המתכון הזה לכל כך טעים. לא הרבה אנשים הכינו את המתכון הזה, והייתי אומר שהוא הגיע למקום. זוהי אפשרות טובה אם אתה עוקב אחר דיאטה ללא גלוטן וללא חלב . הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. בכל השיקולים החלטנו שהמתכון הזה ראוי לציון של 8% . הציון הזה גרוע מאוד (אבל עדיין ניתן לתיקון). אם אתה אוהב את המתכון הזה, אולי תאהב גם מתכונים כמו ריבת אגס תפוזים , ריבת פטל אגס ו- SURE.JELL ריבת אגס .

סופגניות ג'לי

סופגניות ג'לי יכולות להיות בדיוק המתכון לצמחוני לקטו אובו שחיפשתם. מנה אחת מכילה 162 קלוריות , 1 גרם חלבון ו -15 גרם שומן . מתכון זה מגיש 48 ומחירו 11 סנט למנה. אדם אחד התרשם מהמתכון הזה. אם יש לכם שמרים פעילים, חלב חם, מלח ועוד כמה מרכיבים בהישג יד, תוכלו להכין אותם. זה עובד היטב כארוחת בוקר לא יקרה. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 55 דקות . זה מובא אליך על ידי Foodnetwork. בכל השיקולים החלטנו שהמתכון הזה ראוי לציון של 8% . הציון הזה גרוע מאוד (אבל עדיין ניתן לתיקון). מתכונים דומים כוללים סופגניות חמאת בוטנים וג'לי מזוגגות... עם ג'לי צ'יה תות-ריבס , סופגניות ג'לי וסופגניות ג'לי .

בראוניז שלא מהעולם הזה

בראוניז שלא מהעולם הזה עשוי להיות בדיוק הקינוח שאתה מחפש. מתכון זה מגיש 36. מנה אחת מהמנה הזו מכילה בערך 2 גרם חלבון , 2 גרם שומן , ובסך הכל 138 קלוריות . תמורת 14 סנט למנה , מתכון זה מכסה 2% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מתכון זה אופייני למטבח האמריקאי. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך שעה . המתכון הזה מטעם Taste of Home דורש אפיית קקאו, מלח, סוכר וביצים. אדם אחד שמח שהם ניסו את המתכון הזה. זוהי אפשרות טובה אם אתה עוקב אחר דיאטה צמחונית לקטו אובו . עם ציון ספונקולרי של 9% , המנה הזו גרועה מאוד (אבל עדיין ניתנת לתיקון). נסה את הבראוניז הטובים בעולם , בראוניז קקאו שלא מהעולם הזה ובראוניז הקטו הטובים בעולם למתכונים דומים.

בננות מזוגגות בכוסות אגוזי פילו

בננות מזוגגות בכוסות אגוזי פילו עשויות להיות בדיוק התוספת שאתה מחפש. מתכון זה מכיל 6 מנות עם 686 קלוריות , 7 גרם חלבון ו -38 גרם שומן כל אחת. עבור $1.09 למנה , מתכון זה מכסה 11% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. לא הרבה אנשים הכינו את המתכון הזה, והייתי אומר שהוא הגיע למקום. תערובת של קינמון טחון, סוכר חום, סוכר וחופן מרכיבים אחרים הם כל מה שצריך כדי להפוך את המתכון הזה לכל כך טעים. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 45 דקות . בכל השיקולים החלטנו שהמתכון הזה ראוי לציון של 26% . הציון הזה לא כל כך מצטיין. אם אתה אוהב את המתכון הזה, אולי תאהב גם מתכונים כמו בננות מקורמלות וקרם וניל בכוסות פילו , כוסות פילו שוקולד-אגוזים , ובננות אפויות בפילו עם רוטב שוקולד ממותק תמרים .

ה- Maine Whoopie Pies הטובים בעולם - Ayuh

ה- Maine Whoopie Pies הטובים בעולם - Ayuh לוקח בערך שעה מההתחלה ועד הסוף. מתכון זה מגיש 25. תמורת 36 סנט למנה , מתכון זה מכסה 2% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מנה אחת מכילה 263 קלוריות , 1 גרם חלבון ו -16 גרם שומן . זה מובא אליך על ידי Allrecipes. 12 אנשים הכינו את המתכון הזה והיו מכינים אותו שוב. כמה אנשים מאוד אהבו את הקינוח הזה. אם יש לך אבקת קקאו, חלב, קמח ועוד כמה מרכיבים בהישג יד, אתה יכול להכין את זה. אם לוקחים בחשבון את כל הגורמים, המתכון הזה זוכה לציון של 9% , וזה רע מאוד (אבל עדיין ניתן לתיקון). Whoopie Pies (It's a Maine Thing) , Pumpkin-Maple Whoopie Pies and Maine Part 2 , ו- The Maine Lobster Roll המפורסם בעולם דומים מאוד למתכון הזה.

עוגיות חמאת ולנטיין

אם אתה רוצה להוסיף עוד מתכונים צמחוניים לקטו אובו לאוסף שלך, עוגיות חמאת ולנטיין עשויות להיות מתכון שכדאי לך לנסות. מתכון זה מגיש 100. לקינוח הזה יש 124 קלוריות , 1 גרם חלבון ו -4 גרם שומן למנה. תמורת 9 סנט למנה , מתכון זה מכסה 1% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. למתכון הזה מטעם Taste of Home יש 2 מעריצים. מההכנה ועד הצלחת, המתכון הזה לוקח בערך 40 דקות . תערובת של תמצית וניל, קמח, ביצים וחופן מרכיבים אחרים הם כל מה שנדרש כדי להפוך את המתכון הזה לכל כך טעים. אם לוקחים בחשבון את כל הגורמים, המתכון הזה זוכה לציון של 8% , שניתן לשפר. ולנטיין M&M Cookies , Valentine Cookies ועוגיות ולנטיין דומות מאוד למתכון הזה.

עוגיות שוקולד צ'יפס ללא גלוטן

עוגיות שוקולד צ'יפס ללא גלוטן לוקחות בערך 20 דקות מההתחלה ועד הסוף. תמורת 36 סנט למנה , מתכון זה מכסה 1% מהדרישות היומיות שלך של ויטמינים ומינרלים. מנה אחת מכילה 108 קלוריות , 2 גרם חלבון ו -8 גרם שומן . מתכון זה משרת 24. הוא מובא אליכם על ידי Allrecipes. זה עובד היטב כקינוח. תערובת של תמצית וניל, שוקולד צ'יפס, שמן זרעי ענבים וקומץ מרכיבים אחרים הם כל מה שצריך כדי להפוך את המתכון הזה לכל כך טעים. אדם אחד התרשם מהמתכון הזה. זוהי אפשרות טובה אם אתה עוקב אחר דיאטה ללא גלוטן וללא חלב . בסך הכל, המתכון הזה זוכה לציון רע מאוד (אך עדיין ניתן לתיקון) של 8% . מתכונים דומים הם עוגיות שוקולד צ'יפס ללא גלוטן (ללא חלב + טבעוני) , עוגיות שוקולד צ'יפס (ללא דגנים, ללא גלוטן, פליאו, פרימל) ועוגיות שוקולד צ'יפס ללא גלוטן ללא חלב .

קולסלאו תלת פלפלים

שלוש פלפל קולסלו לוקח בערך 20 דקות מתחילתו ועד סופו. המתכון ללא גלוטן, ללא חלב, צמחוני לקטו אובו וטבעוני מגיש 8 ומחירו 41 סנט למנה . מנה אחת מכילה 31 קלוריות , 1 גרם חלבון ו- 1 גרם שומן . אדם אחד ניסה ואהב את המתכון הזה. זה עובד היטב בתור תוספת זולה לרביעי ביולי . אם יש לך חומץ יין לבן, בצל ירוק, סוכר ועוד כמה מרכיבים בהישג יד, אתה יכול להכין אותו. הוא מובא אליך על ידי Taste of Home. עם ציון של 43% , המנה הזו די טובה. קולסלאו פלפל לימון , מתכוני קולסלאו (הכי טוב בחורף ירקות קולסלאו) , ו- Kfc Coleslaw Copycat Coleslaw דומים מאוד למתכון הזה.

סרטונים להכנת מנות בסגנון צרפתי יין
תחילת העבודה עם איוולת יין צרפתילמד עוד על יין צרפתי במבוא מועיל זה. תלמדו על 11 האזורים העיקריים והיינות הטובים ביותר לחקור.
מומחה יין מלמד את אידיוט היין על בית הספר הצרפתי ליין ייןמתחילת יין, האלי טרפלי, מצטרפת למארח שלנו, ריי אי, למבוא עם היין הצרפתי. האלי וריי צוללים עמוק לתוך הבסיס...
טיול היין הטוב ביותר בצרפת? הצטרפו אלי לעמק הרון הדרומי!תהנה מההצגה? אנחנו בבעלות ומיוצרים באופן עצמאי ונשמח לתמיכתך! אתה יכול גם לצפות ללא פרסומות! הצטרפו לווינו...
היינות של בורגונדיהיינות של בורגונדי מאת GuildSomm. .
חמישה יינות צרפתיים קלאסיים שאתם חייבים לנסותמנהלת היין של אובריינס, לין קויל, מאסטר היין, עוברת על חמישה יינות צרפתיים שאתה חייב לנסות. ייצור יין בצרפת יכול...
טיפים וטריקים לארוחות יין צרפתיות
רעיונות נוספים לתפריט הקשורים לאוכל צרפתי יין