Boulangerie Bliss: שליטה באמנות הלחם הצרפתי

היכנסו לעולם הקסום של בולנג'רי בליס וגלו את האומנות מאחורי השליטה בלחם הצרפתי. עם מורשת המשתרעת על פני מאות שנים, לחם צרפתי תופס מקום מיוחד בהיסטוריה הקולינרית ובלבם של חובבי לחם ברחבי העולם. במאמר זה, אנו מתעמקים בסודות ובטכניקות שמאחורי הכנת כיכר הלחם הצרפתי המושלמת, החל ממבחר מרכיבי הפרימיום ועד לתהליך האפייה המדויק. בבולנג'רי בליס, אנו מאמינים שלחם צרפתי הוא ביטוי של תשוקה, דיוק וגאווה. האופים המסורים שלנו משלבים שיטות מסורתיות עם חידושים מודרניים כדי ליצור לחם שהוא גם קרום מבחוץ וגם לח שאין לעמוד בפניו מבפנים. בהקפדה על כל פרט, מטמפרטורת המים ועד זמן התסיסה, אנו מצליחים להגיע לטעם ומרקם שאין שני לו. בין אם אתה אופה ביתי ותיק או חובב קולינריה המעוניין להרחיב את כישוריך, מאמר זה ידריך אותך בשלבים לשליטה בלחם צרפתי. התכוננו לצאת למסע מענג ולגלות את סודות הלחמים החתומים של בולנג'רי בליס. אז, תפסו את הסינר ובואו לחקור יחד את העולם המופלא של הלחם הצרפתי.

ההיסטוריה של הלחם הצרפתי

צרפת ידועה במומחיות הקולינרית שלה, ואחד מהיצואים הקולינריים המפורסמים ביותר של המדינה הוא הלחם שלה. ללחם צרפתי יש היסטוריה ארוכה וסיפורת, שראשיתה במאה ה-18 כאשר ממשלת צרפת קבעה תקנות מחמירות המסדירות את ייצור הלחם. התקנות, המכונה "פקודת הכאב", קבעו שניתן להכין לחם רק עם קמח, מים, מלח ושמרים. חוק זה סייע להבטיח שכל הלחם המיוצר בצרפת יהיה באיכות גבוהה וכי האופים יתקיימו ברמה גבוהה.

עם הזמן הפך הלחם הצרפתי לסמל של התרבות והזהות הצרפתית. הבולנז'ריות (המאפיות) בארץ נערצות בשל הלחם המלאכותי שלהן, ורבות מהן פועלות כבר דורות. כיום נהנים מלחם צרפתי בכל העולם, וחשיבותו התרבותית בצרפת עדיין ניכרת. הבאגט, אחד הלחמים הצרפתיים האיקוניים ביותר, אף התווסף לרשימת המורשת התרבותית הבלתי מוחשית של אונסק"ו בשנת 2018.

בבולנג'רי בליס, אנו מתייחסים ברצינות לתפקידנו כאופים של לחם צרפתי. אנו מבינים את המשמעות התרבותית של האוכל האהוב הזה ושואפים לקיים את מורשתו בכל כיכר שאנו אופים.

המרכיבים של לחם צרפתי

המפתח להכנת לחם צרפתי נהדר הוא שימוש במרכיבים איכותיים. ב- Boulangerie Bliss, אנו משתמשים רק בקמח המשובח, במים, במלח ושמרים כדי ליצור את הכיכרות המיוחדות שלנו. הנה מבט מקרוב על כל מרכיב ותפקידו בתהליך הכנת הלחם:

קמח

קמח הוא הבסיס לכל מתכון לחם, ולחם צרפתי אינו יוצא מן הכלל. בבולנג'רי בליס משתמשים בסוג מיוחד של קמח בשם Type 65. קמח זה עשיר בחלבון וגלוטן, מה שעוזר ליצירת בצק חזק ואלסטי. אנו משתמשים גם בתערובת של קמחים מסוג 55 וסוג 45 כדי להעניק ללחם שלנו מרקם קליל ואוורירי.

מים

מים הם מרכיב חיוני נוסף בהכנת לחם. טמפרטורת המים שבה אתה משתמש יכולה להשפיע על תהליך התסיסה, מה שיכול להשפיע על הטעם והמרקם של הלחם. ב- Boulangerie Bliss, אנו משתמשים במים מעט יותר חמים מטמפרטורת החדר כדי לסייע בהפעלת השמרים.

מלח

מלח מוסיף טעם ללחם וגם עוזר לווסת את תהליך התסיסה. אנו משתמשים בסוג מסוים של מלח שנקרא פלור דה sel, שהוא סוג של מלח ים שנקטף ביד מערוגות המלח במחוז גוארנדה בצרפת.

שמרים

השמרים הם אלו שגורמים ללחם לתפוח ומעניקים לו את המרקם הייחודי שלו. ב- Boulangerie Bliss, אנו משתמשים בפתיח מחמצת טבעי כדי לעזור להחמיץ את הלחם שלנו. זה נותן ללחם שלנו פרופיל טעמים מורכב וטווית מחמצת מובהקת.

תהליך האפייה

ברגע שיש לנו את החומרים האיכותיים שלנו, נוכל להתחיל בתהליך הכנת הלחם. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד אנו מכינים את הלחם הצרפתי שלנו ב- Boulangerie Bliss:

שלב 1: ערבוב הבצק

אנו מתחילים על ידי ערבוב הקמח, המים, המלח והשמרים יחד בקערה גדולה. אנו משתמשים במיקסר מיוחד המסייע לפיזור אחיד של החומרים וליצירת בצק חלק ואלסטי. לאחר ערבוב הבצק, אנו מכסים אותו ונותנים לו לנוח כ-30 דקות עד שעה כדי לאפשר לגלוטן להתפתח.

שלב 2: קיפול הבצק

לאחר שהבצק נח, אנו מקפלים אותו מספר פעמים כדי לסייע בחיזוק הגלוטן ויצירת בצק מובנה יותר. אנו עושים זאת על ידי מתיחת הבצק ואז קיפולו פנימה מספר פעמים. תהליך זה מסייע ליצירת כיסי אוויר בבצק, שיתרבו בהמשך במהלך תהליך האפייה כדי להעניק ללחם את המרקם המיוחד שלו.

שלב 3: תסיסה

לאחר קיפול הבצק, נתנו לו לתסוס מספר שעות. כאן עושים את הקסם של השמרים והבצק מתחיל לתפוח. אנו עוקבים אחר הטמפרטורה והלחות במהלך תהליך זה כדי לוודא שהבצק תוסס כראוי.

שלב 4: עיצוב הכיכרות

לאחר תסיסה של הבצק, נעצב ממנו כיכרות ונותן לו לנוח שוב כ-30 דקות. זה מאפשר לבצק להירגע ועוזר למנוע ממנו להיקרע במהלך תהליך האפייה. לאחר מכן ננקב את החלק העליון של הכיכרות בעזרת להב חד כדי לאפשר להן להתרחב במהלך האפייה.

שלב 5: אפיית הלחם

לבסוף, אנו אופים את הלחם בתנור חם כ-20 עד 30 דקות. אנו משתמשים באבן אפייה מיוחדת כדי לעזור ליצור קרום פריך ופנים לח. לאחר אפיית הלחם, נתנו לו להתקרר לפני שפורסים ומגישים.

סיכום

לחם צרפתי הוא יצירת מופת קולינרית אמיתית, ובבולנג'רי בליס, אנו גאים מאוד ביכולת שלנו ליצור לחם שהוא גם טעים וגם אותנטי. על ידי שימוש בחומרי גלם איכותיים, שימת לב לכל פרט בתהליך הכנת הלחם ושילוב של טכניקות מסורתיות עם חידושים מודרניים, אנו מסוגלים ליצור לחם שהוא גם קרם מבחוץ וגם לח שאין לעמוד בפניו מבפנים. בין אם אתה א אופה ביתי מנוסה או חובב קולינריה שמעוניין ללמוד עוד על לחם צרפתי, אנו מקווים שמאמר זה נתן לך השראה לצאת למסע הכנת הלחם שלך. אז, תפסו את הסינר ובואו נתחיל לאפייה!